Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Poszerzenie miedniczek nerkowych
(1 wejść) (1) Gość
Zapraszam do zadawania pytań - w miarę możliwości postaram się odpowiadać jak najszybciej.
W dół
Odpowiedz
Nowy wątek
Strona: 12345678
TEMAT: Poszerzenie miedniczek nerkowych
*
O:Poszerzenie miedniczek nerkowych 1 Rok, 10 mies. temu  
Witam Panie Doktorze i dziekuję za szybką odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanie - odnośnie oddawania moczu przez córkę.
Zastanawia mnie, że przed sikaniem napina sią i stęka, podobnie jak przy robieniu kupki. Czynność ta nie sprawia jej bólu, dodam że wyniki ogólnego badania moczu są dobre - wykonujemy je raz w miesiącu. Czy takie zachowanie u niemowlęcia jest normalne? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.
Wpisz kod   
Zauważ, choć paski z kodem i Buźki nie są wyświetlane, można korzystać z BBCode i ikon emocji
Anna

Reply Quote

O:Poszerzenie miedniczek nerkowych 1 Rok, 9 mies. temu Oklaski: 4
Witam,
Samo stękanie nie musi świadczyć o patologii, ale jak już pisałem wskazane są kontrolne badania.
Z poważaniem,
Mieczysław Śmigielski
Wpisz kod   
Zauważ, choć paski z kodem i Buźki nie są wyświetlane, można korzystać z BBCode i ikon emocji
smigielski
Administrator
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Reply Quote

O:Poszerzenie miedniczek nerkowych 1 Rok, 6 mies. temu  
Witam mam pytanie odnośnie wyników USG mojego 5 miesięcznego syna (drugiego z bliźniaów)
dziś byliśmy na USG i wyniki badania są następujące:
Obie nerki w położeniu prawidłowym. nerka prawa58mm a szer warstwy miąższowej 13mm a nerka lewa 61mm a szer. warstwy miąższowej 15mm. Prawa bez cech zastoju, a lewa o poszerzonym UKM jego miedniczka w przekroju poprzecznym szer 6,7mm. pęcherz moczowy o gładkich zarysach.
Nie ma problemów z oddawaniem moczu.

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Wpisz kod   
Agata

Reply Quote

O:Poszerzenie miedniczek nerkowych 1 Rok, 6 mies. temu Oklaski: 0
Witam. Mam pytanie odnośnie wyników badań mojego 5 miesięcznego syna.

Obie nerki w położeniu prawidłowym,
prawa -- 58mm a szer warstwy miąższowej 13mm,
lewa -- 61mm a szer warstywy miąższowej 15mm,
Obie nerki bez cech kamicy, o zachowanej echostrukturze. Prawa bez cech zastoju, lewa o poszerzonym UKM, jego miedniczka w przekroju poprzecznym szer 6,7mm pęcherz moczowy o gładkich zarysach.

Dodam że nie ma problemów z oddawaniem moczu bo pampers jest co 3-4 godz pełen od moczu.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam.
Wpisz kod   
aganio87
Fresh Boarder
graphgraph
Reply Quote

O:Poszerzenie miedniczek nerkowych 1 Rok, 6 mies. temu Oklaski: 4
Witam,
Poszerzenie jest niewielkie i na tym etapie nie wymaga żadnego leczenia. Proponuję kontrolne USG za ok. 3 miesiące.
Z poważaniem,
Mieczysław Śmigielski
Wpisz kod   
smigielski
Administrator
graph
Reply Quote

O:Poszerzenie miedniczek nerkowych 1 Rok, 4 mies. temu  
Witam panie Doktorze,
w 38tyg.ciąży u mojej córki stwierdzono poszerzenie UKM prawej nerki.
W drugiej dobie po urodzeniu wykonane zostało kontrolne USG, wynik:nadnercza prawidłowe, nerka prawa -4,47cm, lewa-4,68cm; bez widocznego UKM, widoczne złogi białkowe.
Po 4 tygodniach wykonaliśmy kolejne USG, wynik:nerki prawidłowej budowy i kształtu o porównywalnej długości: prawa-47mm, lewa-49mm, bez ech złogów, zaznaczone kielichy zbiorcze do 5mm oraz miedniczki obustronnie do 13mm.
Kolejne USG wykonane zostało po 3 miesiącach, wynik:nerki prawidłowej budowy i kształtu o porównywalnej długości:prawa-54mm, lewa-57mm, prawa bez cech zastoju moczu w UKM(widoczne jedynie zaznaczone kielichy),po stronie lewej miedniczka o szerokości do 13mm(st.item), obie nerki bez ech złogów.
W międzyczasie robiliśmy badania moczu-wyniki były prawidłowe.Pieluszki są zawsze wypełnione w pełni:)Będę wdzięczna za interpretację i odpowiedź.
Pozdrawiam,
Karolina
Wpisz kod   
Karolina

Reply Quote

Do góry
Odpowiedz
Nowy wątek
Strona: 12345678
Moderatorzy: smigielski