UROLOG DZIECIĘCY

Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Maść Diprolene
(1 wejść) (1) Gość
Zapraszam do zadawania pytań - w miarę możliwości postaram się odpowiadać jak najszybciej.
W dół
Odpowiedz
Nowy wątek
Strona: 1
TEMAT: Maść Diprolene
Maść Diprolene 2 lat(a), 4 mies. temu Oklaski: 0
Mam pytanie Panie Dr.Mój synek 3,5 roku ma juz trzeci raz w roku infekcje dróg moczowych.Mamy juz usg -nic nie wykazało,czeka nas cystografia.Lekarz przypisał nam maść Diprolene na smarowanie napletka bo mamy zwężenie i jak siusia robi sie balonik.Maść mam stosować 2 razy dziennie przez 14 dni potem tylko wieczorem jak bedzie lepiej .Żadnych zmian ropnych nie było ani zaczerwienienia ta maść ma być tylko na rośćiągliwość.Czy tą maść można tak długo stosować?na ulotce napisane że u dzieci ostrożnie.Dziękuje
Wpisz kod   
Zauważ, choć paski z kodem i Buźki nie są wyświetlane, można korzystać z BBCode i ikon emocji
Aneta
Fresh Boarder
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Reply Quote

O:Maść Diprolene 2 lat(a), 4 mies. temu Oklaski: 4
Witam,
Na jakiej podstawie rozpoznawano zakażenia układu moczowego (proszę podać ile było leukocytów w badaniach ogólnych moczu).
Z poważaniem,
Mieczysław Śmigielski
Wpisz kod   
Zauważ, choć paski z kodem i Buźki nie są wyświetlane, można korzystać z BBCode i ikon emocji
smigielski
Administrator
graph
Reply Quote

O:Maść Diprolene 2 lat(a), 4 mies. temu Oklaski: 0
Dziękuje za odpowiedz Panie Doktorze
w 1 infekcji krwinki białe - luźna warstwa pokryte cale pole widzenia , krwinki czerwone 20-25 w polu widzenia
w 2 infekcji - krwinki białe dość gruba warstwa pokryte całe pole widzenia , krwinki czerwone 3 - 5 w polu widzenia
w 3 infekcji - krwinki białe i czerwone grubo pokrywają całe pole widzenia przy tej infekcji pojawiły się krople krwi przy oddawaniu moczu . Każda infekcja - przebieg bez temperatury , tylko ból przy oddawaniu moczu . Z góry dziękuje za odpowiedz
Wpisz kod   
Aneta
Fresh Boarder
graphgraph
Reply Quote

Witam,
A więc rzeczywiście były to zakażenia układu moczowego, cystografię trzeba będzie wykonać. Stosowanie na napletek maści Diprolene przez dwa tygodnie nie powinno zaszkodzić.
Z poważaniem,
Mieczysław Śmigielski
Wpisz kod   
smigielski
Administrator
graph
Reply Quote

O:Maść Diprolene 2 lat(a), 4 mies. temu Oklaski: 0
Witam Panie Doktorze,jeszcze raz dziękuje za odpowiedz.Chciałam jeszcze zapytać gdzie można wykonać cystografię dla dziecka ?Na Waryńskiego dzwoniłam już tam nie wykonują.
Dziękuje i pozdrawiam
Wpisz kod   
Aneta
Fresh Boarder
graphgraph
Reply Quote

Witam,
Lekarz rodzinny lub inny specjalista wystawiając skierowanie powie gdzie to badanie wykonać.
Pozdrawiam,
Mieczysław Śmigielski
Wpisz kod   
smigielski
Administrator
graph
Reply Quote

Do góry
Odpowiedz
Nowy wątek
Strona: 1
Moderatorzy: smigielski